The Last of Us

(2023)

Genel Bakış

Naughty Dog tarafından geliştirilen video oyunundan uyarlanan dizi, biyolojik bir kıyamette modern uygarlığın yok edilmesinden yirmi yıl sonra geçiyor. Hikaye, Ellie adındaki bir kızı baskıcı bir karantina bölgesinden kaçırmak için tutulan sert bir hayatta kalan Joel'e odaklanıyor. İkili hayatta kalmak için birbirlerine bağımlı hale geldiklerinde, görünüşte küçük olan bu iş acımasız bir yolculuğa dönüşür.

Bu dizi özeti isorix tarafından oluşturuldu.
 1. Fragman 2023
 2. OFFICIAL TRAILER
 3. The Last of Us fragmanını izle
 1. ÜLKE ABD
 2. SÜRE 60 dk
 3. TAKİPÇİLER 55
 4. IMDB PUANI 0
 5. YAPIM YILI 2023

YORUMLAR (3)

  Yorum yapabilmeniz için giriş yap ya da üye ol
 1. 23/02/2023

  Deneyimler kişiye özeldir. Benim deneyimim şöyle kısaca: Büyük beklenti ve heyecanla ve belki de gözümüzde fazla büyüterek başladık diziye ama 6. bölüm mesela bir saat süresi var ama tek bir aksiyon sahnesi yok. Atlı kaçış sahnesini aksiyondan saymazsanız... Diğer sahneler de oldukça ağır ve kasvetli hatta sıkıcı. Bakın ben öyle aksiyon delisi değilim, iyi işlenmiş ve derinliğiyle sürükleyen ve heyecan veren bir senaryoyu takdir ederim ama bu gerçekten iyi hissettirmiyor bana... Vasat kısacası. Öyle yüksek puanları hak ettiği kanaatinde değilim. Dram, duygusal değil bu dizinin kategorisi, IMDB sayfasında, aksiyon, macera ve drama olarak belirtilmiş. Yan ve destek unsur olarak olabilir ve dozunda iyi olur dramatik ve duygusal sahneler bu tür dizilerde. Yoksa kategorisinden çıkar başka bir şey olur. Yahu 1 saatlik bölümde tek bir aksiyon sahnesi yok diyorum. Birileri katılmıyorum diyor. Tamam da neye katılmıyorsun? Ben uygun değil diyorum bu dizinin formatına. Zaten 3. bölümde 1 saat 15 dakika eşcinselliğe övgü yaptılar! Her şeyin belli bir dozu vardır. Bu dizide zaten dramatik öğeler de drama açısından bile bence sıkıcı ve kasvetli. Yoksa sürekli aksiyon sahnesi niye yok demiyoruz. Ama aksiyon sahnesi neden hiç yok da dedirtmesinler diyoruz! Çok şey mi istiyoruz?! Dizi şüphe uyandıracak bir abartı düzeyinde övülüyor muhtelif platformlarda. İnternette hem yazı hem video olarak, her bir bölüm icin ayrı ve çok detaylı ve bir sürü medhiyelerle dolu incelemeler yayınlanıyor! Ben de işin içinde baska bir iş olduğundan şüpheleniyorum. Oyunun ismini ve şöhretini kullanarak dramatik, dokunaklı sahneler perdesi altında işi ucuza getirme kurnazlığı! Yahu doğru dürüst efekt olmazsa, aksiyon sahnesi olmazsa ucuz maliyetli iş olur. Bu kadar basit. İnsaf yani, bu oyunun şanına ve şöhretine uygun mudur yayınlanan bölümler... Heyecan, gerilim, korku ve aksiyon en az %80 oranında olması gerekirken %5 i bile bulamıyoruz. Bu durum canımızı sıkıyor ve bu yapım böyle olmamalı denilince de birileri katılmıyor bize! Töbe yarabbi! Bu yazdıklarımı her bölüm yayınlandığında gecikmeden seyredeyim diye alarm kurmuş biri olarak yazdığımı bilerek okuyun. Ona göre anlayın lütfen.

  1. 13/03/2023

   Şu yorumun mantıksızlığını 3. bölümde eşcinselliğe övgü var demesinden anlayabilirsiniz.Evet enfekteler eşcinselleri görünce rahat bırakıyorlar.Yağmacılar da alkış tutup yollarına devam ediyorlar. Sen şaka mısın ? İki karakter de oyunda zaten gay.Bölüm hakkında başka bir şey demiyorum çünkü ne dersem diyeyim sana eşcinselliğe övgü olarak gelecek.Evet enfekteler pride bayrağı takıp , born this way çalıyor. Gelelim diğer kısma.Bu arkadaşın anlattığının aksine (DEHB değilseniz ) kurgu gayet akıcı.Aksiyon da yeterli.Nasıl bir beklentiyle izliyorsunuz anlamıyorum.Uzay gemisi mi insin ? Spoiler olmaması için aksiyon sahneleri yazmıyorum ama oldukça yeterli aksiyon sahnesi var ve çoğunluğu da basit çekilmiş sahneler değil. Dizi gerilim kurmayı,hikaye anlatmayı çok iyi biliyor.Oyunculuklar (Özellikle Ellie) çok iyi. Last Of Us gibi zaten sinematik bir oyunun diziye çevrilmesini mantıksız buluyordum.Fakat ekip üstünden başarıyla kalkmış.Öyle fonlanma vs. ile de alakası yok.Fonlanma ile olacak iş olsaydı The Rings Of Power bu durumda olmazdı.Hâla endişeleriniz varsa ekibin geçmişte hangi projelerde çalıştığına bakın zaten kendiniz merak edip izleyeceksiniz.

 2. 09/03/2023

  Iostideas... indirmeyim dimi ?