Mercy Street

(2016)

Genel Bakış

Mercy Street, Amerikan İç Savaşı döneminde geçen bir tarihi drama dizisidir. Dizi, New England'lı kölelik karşıtı Mary Phinney ve Konfederasyon destekçisi Emma Green'in hikayelerine odaklanmaktadır. Mary ve Emma, savaşın karşıt taraflarında yer alan iki gönüllü hemşiredir.

Dizi, savaşın şiddetiyle paramparça olan Amerika'nın iç savaş dönemine ışık tutmaktadır. Mary, kendi ideallerine bağlı olarak kölelik karşıtı bir tıp eğitimi almıştır ve savaşın patlak vermesiyle birlikte Virginia'daki Mansion House Hastanesi'nde çalışmaya başlar. Emma ise güneyli bir ailenin kızıdır ve Konfederasyon için çalışan bir doktorun eşidir. Emma, kocası savaşa katıldığında gönüllü olarak Mansion House Hastanesi'nde çalışmaya başlar.

Dizide, Mary ve Emma'nın yanı sıra, savaşın etkilerini hisseden birçok karakterin hikayesi de izleyiciye aktarılmaktadır. Savaşın yıkıcı etkileri, hastanedeki zorlu koşullar, tıbbi yenilikler, kölelik ve sınıf ayrımcılığı gibi konular derinlemesine işlenmektedir.

Mercy Street, tarihi bir dönemi ve savaşın insanlar üzerindeki etkilerini anlatan etkileyici bir dizi olarak öne çıkmaktadır. Zengin karakterler, sürükleyici hikaye anlatımı ve tarihi detaylara sadık kalmasıyla izleyicileri içine çekmektedir. İç savaş dönemine ilgi duyanlar ve tarihi dramaseverler için kaçırılmaması gereken bir yapım olarak önerilmektedir.

Bu dizi özeti isorix tarafından oluşturuldu.

Türü:

  1. Dram